Sajnos a 2020-as év egy óriási kihívást jelentő vírust hozott az egész világ számára. Szokták mondani, hogy minden roszsban van valami jó – ezúttal is igaz ez a mondás. Annak érdekében ugyanis, hogy sok ezer munkahely megmaradhasson, az egyedüli megoldás a távmunka lett.
Mivel sokak számára ismeretlen volt mindezidáig az otthonról való munkavégzés, így ez a terület is rengeteget fejlődött. Ebben a cikkben egy-két tippet szeretnénk adni arra vonatkozóan, hogy tehetjük zökkenőmentesebbé az átállást, ha otthonról kell most dolgoznunk.
A távmunkában való, otthoni munkavégzés lehetősége
Sajnos sok munkahelyen, a feladatokból adódóan nincs lehetőség arra, hogy a dolgozók otthonaikból próbálják elvégezni a teendőket. Ha munkáltatónk felajánlotta számunkra, hogy távmunkában tovább folytatódhat munkaviszonyunk, az feltétlen egy jó kezdet!
Tekintsünk erre inkább lehetőségként, és ne nehézségként. Minden kihívás lehetőséget ad a fejlődésre – ehhez mi is igyekszünk minden tanácsot megadni.
A vírus sem lesz mindig velünk, ezt az időszakot át kell vészelni a legkevesebb veszteséggel – és ehhez minden olyan lehetőséget meg kell ragadnunk, ami kínálkozik. Ilyen a távmunka is.
Testi felkészülés
Az otthoni munkára nem csak a munkakörnyezetet illetően, de testben és lélekben is fel kell készülnünk. Ezzel kapcsolatban adunk itt néhány tippet.
Mindenekelőtt nagyon fontos leszögezni: az itt található tanácsok semmiképpen sem helyettesítik az orvosi és szakértői segítséget! Cikkünk célja sokkal inkább a figyelemfelhívás, a részletes és kimerítő megoldásokat illetően feltétlen orvossal konzultáljunk!
Az első témakör, ami a testi felkészülés kapcsán képbe kerülhet, az a megfelelő vitaminellátottság. Mindez a vírus miatt is nagyon fontos, hiszen segíti ellenállóképességünket – de ugyanakkor az otthoni feladatvégzéshez szükséges energia miatt is szükséges.
Figyeljünk oda, hogy például elegendő C-vitaminhoz (gyümölcsök-zöldségek), D-vitaminhoz (legjobb forrása a napfény), B vitaminhoz (tojás, máj) jusson szervezetünk. És az ásványi anyagokról (magnézium, kálium stb.) se feledkezzünk meg!
A stressz kezelésében például a magnéziumnak óriási szerepe van – B vitaminnal karöltve nagy segítségünkre lehet.
Most, hogy otthon vagyunk, ha ügyesen tudjuk beosztani időnket, akkor alkalom adódhat a főzésre is. A javunkra válhat, ha gyorskaják helyett a vitaminokat és ásványi anyagokat friss zöldségekből, gyümölcsökből próbáljuk meg pótolni.
Lelki felkészülés
Ami pedig a lelki rákészülődést illeti: mindennek az alapja az adott helyzet pozitív szemszögből való mgközelítése. Ahogy írtuk fentebb, tekintsünk lehetőségként a kialakult szituációra! Mások egy pillanat alatt elveszítették állásukat. Mi viszont megkaptuk a lehetőségeket arra, hogy otthoni munkavégzéssel át tudjuk vészelni a nehezebb időszakot.
Már ezzel a felfogással is sokat segíthetünk magunknak. (Ha nehezebben menne, számos könyv létezik a pozitivitásról.)
Továbbá, a napi rutinnak szintén nagy szerepe van a lelki egészségünk megőrzésében. Nagy a kísértés, hogy mivel otthon vagyunk, így szétfollyon az idő a kezeink között. Rendkívül fontos, hogy próbáljunk meg munkaórákat tartni, valamint határozzuk meg a pihenőidőt is!
Ha a kettőt egyensúlyban tudjuk tartani, az jó hatással lesz egész lényünkre.
Összefoglalva…
Ne teherként vágjunk bele az otthoni munka nyújtotta teendőkbe, hanem próbáljuk meg kalandként felfogni, és meglátni benne a fejlődés lehetőségét. Számos új ismeretet szerezhetünk, miközben több időnk juthat a testi-lelki jólétünk biztosítására is! Bízzunk benne, hogy ősszel a második hullámon is túl leszünk, és Mikulásra már mindenki visszatérhet a saját, megszokott életviteléhez!
Recent Comments